FAQ

Ile trwa trening personalny?

Przeważnie około godziny, nie wliczając w to rozgrzewki, którą podopieczny wykonuje sam na siłowni.

Jak wygląda trening personalny?

To zależy do kogo jest adresowany. Każdy człowiek jest inny: ma inne cele treningowe, możliwości fizyczne, preferencje, dlatego zgodnie z naszym standardem każdy ma inną organizację treningu. To co łączy wszystkie treningi, to rozgrzewka, którą podopieczny wykonuje sam na siłowni przez ok10-15 minut przed umówioną godziną treningu, oraz stretching i relaksacja pod koniec treningu. Część główna treningu, która trwa ok. 45 minut dla każdego jest inna.

Indywidualnie dopasowany program treningowy – co to oznacza?

Zanim trener zacznie realizować cele treningowe, musi uzyskać szereg informacji o podopiecznym. Wszystko to dzieje się na pierwszym spotkaniu, podczas którego jest przeprowadzany szczegółowy wywiad (wypełnienie ankiety informacyjnej, kwestionariusza medycznego, określenie celów treningowych oraz rozmowa o motywacji), testy kwalifikujące do treningu personalnego oraz pomiary. Przeważnie podczas drugiego spotkania jest omawiany sposób odżywiania podopiecznego. Na podstawie uzyskanych informacji, trener może zająć się przygotowaniem planu treningowego i zaleceń dietetycznych, które korespondują ze stylem życia tego konkretnego podopiecznego.

Na czym polega wywiad podczas I spotkania z trenerem personalnym?

Wywiad składa się z kilku części. Po pierwsze jest to zwykła rozmowa zapoznawcza przeprowadzana w życzliwej i przyjaznej atmosferze; rozmowa o stylu życia, planach na przyszłość, marzeniach… Podczas niej, określane są Twoje oczekiwania w stosunku do treningów personalnych oraz poziom Twojej motywacji i gotowości do działania. Po drugie, otrzymujesz ankietę informacyjną oraz kwestionariusz medyczny i zostaniesz poproszona o szczegółowe wypełnienie. Z reguły zajmuje to ok. 20 minut.

Czy trener personalny wykonuje jakieś pomiary?

Pomiary obwodowe są wykonywane cykliczne i służą do oceny efektów. Podobnie – BMI oraz WHR. W zależności od celu podopiecznego, formą pomiarów są też testy wytrzymałościowe, testy siłowe i testy gibkościowe powtarzane raz na kilka tygodni.

Co to są testy kwalifikujące do treningu personalnego?

Przemyślany i idealnie dopasowany do Ciebie plan treningowy sprawi, że szybko osiągniesz swoje cele bez marnotrawstwa czasu i pieniędzy. Zanim jednak taki plan zostanie przygotowany, musimy dowiedzieć się więcej o stanie Twojego układu ruchu i do tego celu służą nam TESTY KWALIFIKUJĄCE DO TRENINGU PERSONALNEGO.
W czasie ich wykonywania, dowiesz się czy trzymasz prawidłową postawę lub jeśli nie – jakie masz wady postawy, gdzie leży problem i nad czym trzeba popracować. Szczegółowej obserwacji poddawany jest kręgosłup, którego mobilność jest badana w odcinkach: szyjnym, piersiowym i lędźwiowym w zgięciu, wyproście skłonach bocznych i skręcie. A na koniec jeszcze test zakresu ruchów w stawach kończyn górnych i dolnych i ocena elastyczności mięśni, a co za tym idzie – zlokalizowanie skróconych lub przykurczonych mięśni.

Czy mogę nie zaliczyć testów kwalifikujących do treningu personalnego?

Testy kwalifikujące do treningu personalnego to ocena sprawności układu ruchu, która pozwoli na optymalne dobranie zestawu ćwiczeń. W określonych sytuacjach, kiedy stan zdrowia podopiecznego wymaga pilnej pomocy lekarskiej lub rehabilitacyjnej, trener personalny może odmówić prowadzenia treningów personalnych do czasu poprawy stanu zdrowia. Sytuacje te są jednak bardzo rzadkie.

Co to jest próbny trening podczas I spotkania?

Próbny trening jest dopełnieniem pierwszego spotkania. Podczas niego, trener ma szanse zaobserwować mechanikę Twojego ruchu i na podstawie tego oraz wywiadu, testów i pomiarów ułoży plan treningowy dopasowany do Ciebie. Trening próbny to też sprawdzenie w jakich ćwiczeniach czujesz się dobrze, a jakie są Twoją słabą stroną.

Ile razy w tygodniu należy ćwiczyć?

Ilość treningów w tygodniu zależy od Ciebie. Optymalna ilość to 3 razy w tygodniu czyli co drugi dzień z jednym dodatkowym dniem odpoczynku np. w weekend.

Jak umówić się trening?

Ustalenie terminu treningu personalnego odbywa się indywidualnie z trenerem. Treningi są prowadzone zarówno w godzinach porannych jak i wieczornych. Aby ustalić termin, skontaktuj się z trenerem telefonicznie dzwoniąc pod numer podany niżej lub wysyłając sms-a, a odzwonimy do Ciebie z propozycją możliwie najszybciej dostępnego terminu.
Jeśli masz pytania dotyczące treningu personalnego, planu treningowego lub planu żywieniowego, możesz bezpłatnie umówić się na konsultacje trenerskie. Odpowiemy na Twoje pytania i chętnie udzielimy rad, które zgodnie z naszą wiedzą i holistycznym podejściem do człowieka pomogą Ci osiągnąć sukces.